menu
romantiklikj
romantiklikj
romantizim

Romantizm Pazarı Isınıyor

Romantik seyahat konusunda uzmanlaşmış birçok seyahat acentesi, Omicron versiyonunun yayılmasına rağmen, romantik seyahatin gelişmeye devam ettiğini söylüyor.

 

Davidsonville, Md.'deki Time for Travel'dan Sarah Kline, hedef düğün endüstrisinin patlamakta olduğunu belirtti. "26 yıllık tarihimizde herhangi bir yıldan 2022'ye beş kat daha düğün planladık. 2023 ve hatta 20,24'ü şimdiden planlıyoruz.

 

Ayrıca düğün gruplarının sayısı da artmaya devam ediyor. Katılımcı sayısının önceki yıllara göre daha fazla olduğunu belirtti. "Herkesin ileriye bakacak bir şeye ihtiyacı olduğuna ve sevdiklerini ve arkadaşlarını özlediğine inanıyorum.

 

Be All Inclusive, Fallston, Md.'den James Berglie, ajansın hedef düğün işinde rekor rakamlarla karşılaştığını belirtti. Grupların beklenenden daha büyük olduğunu ve daha fazla gördüklerini belirtti.

 

Berglie ve Kline, bazı ürkek çiftlerin bahar 2022 hedef evliliklerini iptal ettiğini kaydetti.

 

Berglie, "Konuklar evden ayrılmadan önce test yapmayı tercih ettikleri ve bazılarının testleri pozitif çıktıkça, son dakikalarda daha fazla iptal görüyoruz" dedi. "Ancak grup iptalleri Mart 2020'de gördüğümüz kadar yaygın değil.

 

"Misafirlerimizin çoğu ayrıca COVID'ye maruz kaldıklarını ve zaten iyileştiklerini bildirdi."

 

Kline, yeni varyantın sakinleşeceği ve güçlü bir Yaz/Sonbahar 2022 olacağı konusunda iyimser olduğunu belirtti.

 

Jemica Archer, hedef düğün şirketinde bir yavaşlama fark etti, ancak şimdi balayı, yemin yenileme ve yıldönümü gezilerinde bir artış görüyor.

 

TruBlue Travels Jacksonville, Fla.'nın sahibi Archer, "Bence çoğu müşteri gerçekten yeniden bağlantı kurmak ve aşkı kutlamak istiyor" dedi.

 

Hedef Düğün ve Balayı Uzmanları Derneği'nden ("DWHSA") Lisa Sheldon'a göre, tarihlerini 2020, 2021, 2022 ve 2023'ten değiştiren çoğu çift planlarına devam ediyor.

 

"Müşterilerin yaklaşık yüzde 15'i yeniden planlarken, yüzde beşi iptal ediyor" dedi. "Umarım seyahat acentesi, düğünün iptal edilmesi durumunda çiftin balayı planlamasına yardımcı olabilir. Bu, satışlarını kaybetmemelerini sağlayacaktır.

 

"İptaller olacak. Bazı destinasyonları çevreleyen belirsizlik [ve] yeni uyarılar nedeniyle bu normal" dedi. "Bazı müşteriler 4. seviye uyarısı olan yerlere seyahat etmek istemeyebilir."