menu
koleksiyon
koleksiyon
80 ler ve moda

Raf Simons, 80'ler koleksiyonuyla Londra'da görücüye çıkıyor

Raf Simons, Kraliçe'nin cenazesi nedeniyle defilesini ertelemek zorunda kaldı. Sonunda markanın ilkbahar/yaz 2023 koleksiyonunu sunmak için Londra'ya gitti. Raf'ın Londra'daki ilk gösterisiydi.

 

Printworks, etkinliğin düzenlendiği gece kulübüydü. Simons ayrıca Frieze'in bir patronu ve bu yüzden parti sonrası partinin yeri Printworks'dü.

 

Pist ayrıca loş aydınlatma, flaşlar ve Fransız DJ Clara 3000'in ritimleriyle tamamlanmış bir parti sahnesine benziyordu.

 

Simons, Y2K trendini benimseyen diğer tasarımcıların aksine, 1980'lerden ilham aldı. Neon yeşili veya anarşik grafik seçiminde kanıtlandığı gibi,

 

Ancak Simons'un koleksiyonu belki de en rahat olanlardan biriydi. Koleksiyonda kişiye özel blazer ceketler, motorcu ceketleri ve diğer basit parçalar yer aldı. Bu bir basın açıklamasında ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

 

Simons, baştan sona yapılan birçok kültürel referanstan bahsetmekten çekinmedi. Yeni dalga müziğinden punk'a kadar her hareketle ilişkilendirilebilecek öğeler vardı.

 

Bu, özellikle Philippe Vandenberg'in işbirliğiyle üretilen aksesuarlar ve tişörtler için geçerlidir. Sanatçının tasarımları, metin çalışmalarına güçlü bir şekilde odaklanarak, tamamı baskı kullanılarak tasarımlara sıvandı.

 

Vandenberg'in metinsel çalışması, bir adamın sosyal ve kültürel tarihteki mücadelelerinden ilham aldı. Düşünmeyi teşvik edecek mesajlar iletmek istedi. Simons da sanat eserleriyle aynı şeyi yapmayı umuyordu.

 

İnce ölçülü örgü tulumlar koleksiyon boyunca tutarlı bir özellikti. Çeşitli tutturucular ve sarkık diplerle gelirler.

 

Bunlar minimalist tasarımcı konseptinin bir uzantısıydı. Ayrıca silüeti saran zayıflama pantolonları ve etekleri oluşturmak için de kullanıldı.