menu
Hayat ve kalite
Hayat ve kalite
tarz?m ve ya?ant?m

G-Star RAW, orijinal Y2K stillerini piyasaya sürüyor

G-Star'ın en yeni kapsül koleksiyonu, doğrudan 2000'den sınırlı sayıda tasarım içeriyor. G-Star stilinde herhangi bir değişiklik veya ekleme yapılmadı, %100 orijinaldi. Tüm nostaljik tasarımların yer aldığı koleksiyonun mankeni ve küratörü Rose Bertram.

 

Y2K canlanması

G-Star RAW 1989'da kuruldu. G-Star RAW'ın ilk yılları hedonistik '90'lar ve '00'lerle doluydu. Alçak kotların moda olduğu ve internetin icat edildiği kültürel bir alaka dönemiydi. G-Star, Bertram'ın kişisel olarak seçtiği on bir orijinal Y2K stilini yeniden başlatma kararı aldı.

 

Tüm nostaljik ihtiyaçlarınızı karşılamak ve o ikonik zamanları yeniden yaşamanıza yardımcı olmak için eksiksiz replikalar yapabiliriz. Koleksiyonun öne çıkan özellikleri arasında kısa bir ordu pantolonu, askısız bir kot mini elbise ve bir logolu tişört yer alıyor.

 

Rose Bertram bu koleksiyonun küratörlüğünü yapıyor

Rose Bertram (1994), Belçikalı model, 2000'lerde büyümüş. Onun tarzı şüphesiz o dönemden etkilenmiştir. Y2K, günlük kıyafetleri için bir ilham kaynağı olduğundan, G-Star Rose Bertram'a yeni kapsül koleksiyonunun küratörlüğünü yapma görevini verdi. 2022'de sınırlı stil seçimi ile arşiv koleksiyonlarından en iyi parçaları seçmek zordu.

 

"00'leri seviyorum. G-Star, Y2K Koleksiyonunun küratörlüğünü yapıp yapmayacağımı sordu. Doğrudan onların arşivindendi. Markayı sevdiğim için inanılmaz bir deneyimdi. Seçtiğim tüm özgün tasarımlar 2000 yılına ait. hiçbir değişiklik veya ekleme yapılmadan orijinal haliyle yeniden üretildi.Y2K'yı 2022'ye bu şekilde getiriyoruz. Rose Bertram

 

G-Star RAW Y2K kapsülleri, 18 Ekim 2022'den itibaren satın alınabilir.